Ford Mustang VI (facelift 2017) Shelby GT500 V8 (760 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang VI (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | Shelby GT500 V8 (760 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Fastback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 19.6 Lt/100 km
12 US mpg 14.41 UK mpg 5.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 16.8 Lt/100 km
14 US mpg 16.81 UK mpg 5.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 760 bg @ 7300 dev/dak |
| Litre başına güç | 147.3 bg/Lt |
| Tork | 847 Nm @ 5000 dev/dak 624.72 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 5161 cm3 314.94 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 94 mm 3.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 10.9 Lt 11.52 US qt | 9.59 UK qt |
| soğutma sıvısı | 14.4 Lt 15.22 US qt | 12.67 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 382 Lt 13.49 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4831 mm 190.2 in. |
| Genişlik | 1946 mm 76.61 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1986 mm 78.19 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2080 mm 81.89 in. |
| Yükseklik | 1379 mm 54.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2718 mm 107.01 in. |
| Ön tekerlek izi | 1608 mm 63.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman TREMEC |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 420 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |