| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD III (GMT900) Crew Cab Long Box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.0 V8 (360 bg) DRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123.9 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 177.3 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 360 bg @ 5400 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 60.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 515 Nm @ 4200 dev/dak
379.84 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Vortec LY6 |
|---|
| Motor hacmi | 5967 cm3
364.13 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 101.6 mm
4 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92 mm
3.62 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt
6.02 US qt | 5.02 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 15.5 Lt
16.38 US qt | 13.64 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2905 Kg
6404.43 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5171 Kg
11400.1 lbs. |
|---|
| Azami yük | 2266 Kg
4995.67 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2170 Lt
76.63 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 129 Lt
34.08 US gal | 28.38 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 5352 Kg
11799.14 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6572 mm
258.74 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2436 mm
95.91 in. |
|---|
| Yükseklik | 1931 mm
76.02 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4242 mm
167.01 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1742 mm
68.58 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1897 mm
74.69 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 233 mm
9.17 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Hydra-Matic |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x38 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x30 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 265/75 R16; 265/70 R17; 225/75 R17 |
|---|
| Jant Boyutu | 6.5J x 17; 7J x 16; 7.5J x 17 |