| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD III (GMT900) Crew Cab Long Box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.6 Duramax TD V8 (365 bg) 4WD DRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Dizel |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.4 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 268.2 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 365 bg @ 3200 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 55.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 895 Nm @ 1600 dev/dak
660.12 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 3450 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Duramax LMM |
|---|
| Motor hacmi | 6599 cm3
402.7 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 103 mm
4.06 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 99 mm
3.9 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 16.8:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt
10.04 US qt | 8.36 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 24 Lt
25.36 US qt | 21.12 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Partikül filtresi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3337 Kg
7356.83 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5171 Kg
11400.1 lbs. |
|---|
| Azami yük | 1834 Kg
4043.28 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2170 Lt
76.63 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 129 Lt
34.08 US gal | 28.38 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 5897 Kg
13000.66 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6572 mm
258.74 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2436 mm
95.91 in. |
|---|
| Yükseklik | 1934 mm
76.14 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4242 mm
167.01 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1742 mm
68.58 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1897 mm
74.69 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 233 mm
9.17 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Allison |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x38 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x30 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 265/75 R16; 265/70 R17; 225/75 R17 |
|---|
| Jant Boyutu | 6.5J x 17; 7J x 16; 7.5J x 17 |