| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD III (GMT900, facelift 2011) Crew Cab Long Box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.0 V8 (360 bg) 4WD SRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 117.9 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.6 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 360 bg @ 5400 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 60.3 bg/Lt |
|---|
| Tork | 515 Nm @ 4200 dev/dak
379.84 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Vortec L96 |
|---|
| Motor hacmi | 5967 cm3
364.13 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 101.6 mm
4 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92 mm
3.62 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | OHV, VVT |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt
6.02 US qt | 5.02 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 15.5 Lt
16.38 US qt | 13.64 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3054 Kg
6732.92 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 4990 Kg
11001.07 lbs. |
|---|
| Azami yük | 1936 Kg
4268.15 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2138 Lt
75.5 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 136 Lt
35.93 US gal | 29.92 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 5897 Kg
13000.66 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6581 mm
259.09 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2436 mm
95.91 in. |
|---|
| Yükseklik | 1979 mm
77.91 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4260 mm
167.72 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1748 mm
68.82 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1709 mm
67.28 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 213 mm
8.39 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 16.7 m
54.79 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Hydra-Matic |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 373x34 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 235/80 R17; 265/70 R18 |