| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD III (GMT900, facelift 2011) Crew Cab Long Box |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.6 Duramax TD V8 (397 bg) 4WD DRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Dizel |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.5 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3.5 Kg/Nm, 285.9 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 397 bg @ 3000 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 60.2 bg/Lt |
|---|
| Tork | 1037 Nm @ 1600 dev/dak
764.85 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Maksimum motor hızı | 3000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Duramax LML |
|---|
| Motor hacmi | 6599 cm3
402.7 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 103 mm
4.06 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 99 mm
3.9 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt
10.04 US qt | 8.36 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 24 Lt
25.36 US qt | 21.12 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Partikül filtresi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3627 Kg
7996.17 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5908 Kg
13024.91 lbs. |
|---|
| Azami yük | 2281 Kg
5028.74 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2138 Lt
75.5 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 136 Lt
35.93 US gal | 29.92 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 8165 Kg
18000.74 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6581 mm
259.09 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2436 mm
95.91 in. |
|---|
| Yükseklik | 1979 mm
77.91 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4260 mm
167.72 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1748 mm
68.82 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1906 mm
75.04 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 213 mm
8.39 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 16.9 m
55.45 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Allison |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 373x34 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Lastik boyutu | 235/80 R17; 265/70 R18 |