| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD V (GMTT1XX, facelift 2024) Crew Cab Long Bed |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.6 Duramax TD V8 (470 bg) SRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Dizel |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 7.3 Kg/bg, 136.4 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 2.6 Kg/Nm, 383.6 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 470 bg @ 2800 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 71.2 bg/Lt |
|---|
| Tork | 1322 Nm @ 1600 dev/dak
975.06 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | L5P |
|---|
| Motor hacmi | 6604 cm3
403 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 103 mm
4.06 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 99 mm
3.9 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt
10.04 US qt | 8.36 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 28.5 Lt
30.12 US qt | 25.08 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Partikül filtresi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3446 Kg
7597.13 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5398 Kg
11900.55 lbs. |
|---|
| Azami yük | 1952 Kg
4303.42 lbs. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 136 Lt
35.93 US gal | 29.92 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 9072 Kg
20000.34 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6776 mm
266.77 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2079 mm
81.85 in. |
|---|
| Yükseklik | 2049 mm
80.67 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4369 mm
172.01 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1731 mm
68.15 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1736 mm
68.35 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 283 mm
11.14 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman Allison |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 360x34 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 275/70 R18; 275/65 R20 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 20 |