| Genel bilgi |
| Marka | GMC |
|---|
| Model | Sierra 3500HD |
|---|
| Nesil | GMC Sierra 3500HD V (GMTT1XX, facelift 2024) Crew Cab Long Bed |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.6 V8 (401 bg) 4WD SRW Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Pick-up |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 192.9 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 401 bg @ 5200 dev/dak |
|---|
| Tork | 629 Nm @ 4000 dev/dak
463.93 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | L8T |
|---|
| Silindir Adedi | 8 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir çapı | 103.25 mm
4.06 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 98 mm
3.86 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 2 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
|---|
| Valf yapısı | OHV |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt
8.03 US qt | 6.69 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 14.6 Lt
15.43 US qt | 12.85 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 3261 Kg
7189.27 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 5307 Kg
11699.93 lbs. |
|---|
| Azami yük | 2046 Kg
4510.66 lbs. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 136 Lt
35.93 US gal | 29.92 UK gal |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 7257 Kg
15998.95 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 6776 mm
266.77 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2079 mm
81.85 in. |
|---|
| Yükseklik | 2049 mm
80.67 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 4369 mm
172.01 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1731 mm
68.15 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1736 mm
68.35 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 283 mm
11.14 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman Allison |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız bükülme çubuğu, çift salıncaklı |
|---|
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355x40 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 360x34 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
|---|
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 275/70 R18; 275/65 R20 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 20 |