Honda Civic VIII Sedan 2.0 i-VTEC (155 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic VIII Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i-VTEC (155 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 120.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 155 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.6 bg/Lt |
| Tork | 188 Nm @ 4200 dev/dak 138.66 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K20Z2 |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1290 Kg 2843.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 376 Lt 13.28 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 485 Lt 17.13 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4550 mm 179.13 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 282 mm |
| Arka frenler | Disk, 260 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |