Honda Civic X Hatchback (facelift 2019) 1.0 VTEC TURBO (126 bg) CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Hatchback (facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 VTEC TURBO (126 bg) CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6-6.7 Lt/100 km
39.2 - 35.11 US mpg 47.08 - 42.16 UK mpg 16.67 - 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 135-152 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 107 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 9.7 Kg/bg, 102.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 146.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 126 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 127.5 bg/Lt |
| Tork | 180 Nm @ 1700-4500 dev/dak 132.76 lb.-ft. @ 1700-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | P10A2 |
| Motor hacmi | 988 cm3 60.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.7 mm 3.1 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.05 Lt 6.39 US qt | 5.32 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1225-1277 Kg 2700.66 - 2815.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1645-1775 Kg 3626.6 - 3913.21 lbs. |
| Azami yük | 420-498 Kg 925.94 - 1097.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 478 Lt 16.88 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1267 Lt 44.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46.9 Lt 12.39 US gal | 10.32 UK gal |
| Tavan Yükü | 45 Kg 99.21 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4518 mm 177.87 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2076 mm 81.73 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537-1547 mm 60.51 - 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565-1576 mm 61.61 - 62.05 in. |
| Yerden yükseklik | 129 mm 5.08 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6-11.8 m 38.06 - 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 280 mm |
| Arka frenler | Disk, 282 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16; 235/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 8J x 17 |