Honda Civic X Hatchback (facelift 2019) 1.5T (174 bg) CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Hatchback (facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5T (174 bg) CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | LEV3-ULEV125; LEV3-SULEV30 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 132 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 166.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 116.2 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1700-5500 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1700-5500 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6600 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | L15B7 |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.92 Lt 5.2 US qt | 4.33 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1318-1343 Kg 2905.69 - 2960.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 728 Lt 25.71 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1308 Lt 46.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4519 mm 177.91 in. |
| Genişlik | 1798 mm 70.79 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1562 mm 61.5 in. |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 282 mm |
| Arka frenler | Disk, 259 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 93H; 215/50 R17 91H |
| Jant Boyutu | 16; 17 |