Honda HR-V II (facelift 2018) 1.5 i-VTEC (130 bg) CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | HR-V |
| Nesil | Honda HR-V II (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 i-VTEC (130 bg) CVT |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.7-8.8 Lt/100 km
27.04 - 26.73 US mpg 32.47 - 32.1 UK mpg 11.49 - 11.36 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.1-6.3 Lt/100 km
38.56 - 37.34 US mpg 46.31 - 44.84 UK mpg 16.39 - 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.7-5.8 Lt/100 km
41.27 - 40.55 US mpg 49.56 - 48.7 UK mpg 17.54 - 17.24 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.3-7.4 Lt/100 km
32.22 - 31.79 US mpg 38.7 - 38.17 UK mpg 13.7 - 13.51 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.8-6.9 Lt/100 km
34.59 - 34.09 US mpg 41.54 - 40.94 UK mpg 14.71 - 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 122 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 122 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.9 saniye |
| Maksimum sürat | 187 km/saat 116.2 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.1 Kg/Nm, 124.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 6600 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.8 bg/Lt |
| Tork | 155 Nm @ 4600 dev/dak 114.32 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L15B4 |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 3.56 Lt 3.76 US qt | 3.13 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1249-1324 Kg 2753.57 - 2918.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1790 Kg 3946.27 lbs. |
| Azami yük | 466-541 Kg 1027.35 - 1192.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 393 Lt 13.88 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1533 Lt 54.14 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4334 mm 170.63 in. |
| Genişlik | 1772 mm 69.76 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2019 mm 79.49 in. |
| Yükseklik | 1605 mm 63.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2610 mm 102.76 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Yerden yükseklik | 185 mm 7.28 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |