Honda HR-V II (facelift 2018) Sport 1.5 VTEC TURBO (182 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | HR-V |
| Nesil | Honda HR-V II (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | Sport 1.5 VTEC TURBO (182 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.2-8.4 Lt/100 km
28.68 - 28 US mpg 34.45 - 33.63 UK mpg 12.2 - 11.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.2-6.4 Lt/100 km
37.94 - 36.75 US mpg 45.56 - 44.14 UK mpg 16.13 - 15.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.7-5.9 Lt/100 km
41.27 - 39.87 US mpg 49.56 - 47.88 UK mpg 17.54 - 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.0-7.2 Lt/100 km
33.6 - 32.67 US mpg 40.35 - 39.23 UK mpg 14.29 - 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.6-6.8 Lt/100 km
35.64 - 34.59 US mpg 42.8 - 41.54 UK mpg 15.15 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 130-132 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1-7.3 Lt/100 km
46.12 - 32.22 US mpg 55.39 - 38.7 UK mpg 19.61 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 135 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 135.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 179 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 182 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 121.5 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1900 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L15BY |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.75 Lt 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1341-1349 Kg 2956.4 - 2974.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 448 Lt 15.82 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1043 Lt 36.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4346 mm 171.1 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2019 mm 79.49 in. |
| Yükseklik | 1605 mm 63.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2610 mm 102.76 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 293 mm |
| Arka frenler | Disk, 282 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |