| Genel bilgi |
| Marka | Hyundai |
|---|
| Model | IONIQ 5 |
|---|
| Nesil | Hyundai IONIQ 5 |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 77.4 kWh (228 bg) Electric |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2021 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Elektrik |
|---|
| Maksimum sürat | 185 km/saat, Elektronik olarak sınırlı
114.95 mph |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 119.7 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 183.7 Nm/ton |
|---|
| Elektrikli ve Hibrit |
|---|
| Brüt batarya kapasitesi | 77.4 kWh |
|---|
| Elektrikle gidilebilen menzil | 482.8 km
300 mi |
|---|
| Elektrik motoru 1 | |
|---|
| Elektrikli motor gücü | 228 bg |
|---|
| Elektrikli motor torku | 350 Nm
258.15 lb.-ft. |
|---|
| Elektrik motorunun yeri | Arka, enine |
|---|
| Sistem gücü | 228 bg |
|---|
| Sistem tork | 350 Nm
258.15 lb.-ft. |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1905-2002 Kg
4199.81 - 4413.65 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2430 Kg
5357.23 lbs. |
|---|
| Azami yük | 428-525 Kg
943.58 - 1157.43 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 770 Lt
27.19 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 1679 Lt
59.29 cu. ft. |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 907 Kg
1999.59 lbs. |
|---|
| Frensiz treyler yükü | 748 Kg
1649.06 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4636 mm
182.52 in. |
|---|
| Genişlik | 1890 mm
74.41 in. |
|---|
| Yükseklik | 1600 mm
62.99 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3000 mm
118.11 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1631-1641 mm
64.21 - 64.61 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1641-1651 mm
64.61 - 65 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 846 mm
33.31 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 790 mm
31.1 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 155 mm
6.1 in. |
|---|
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.288 |
|---|
| En az dönüş açısı | 12 m
39.37 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
|---|
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x30 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 325x12 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 235/55 R19 101H; 255/45 R20 105V |
|---|
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 ET49.5; 8.5J x 20 ET54.5 |