| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | IONIQ 5 |
| Nesil | Hyundai IONIQ 5 |
| Modifikasyonu (Motor) | Standard Range 58 kWh (170 bg) Electric |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.8 Kg/bg, 92.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 191.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 58 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 54 kWh |
| Batarya voltajı | 522.7 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum polimer (LiPo) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 384 km 238.61 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 16.7 kWh/100 km
26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 170 bg |
| Elektrikli motor torku | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Elektrik motoru modeli/kodu | EM17 |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 170 bg |
| Sistem tork | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1830-1910 Kg 4034.46 - 4210.83 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Azami yük | 460-540 Kg 1014.13 - 1190.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 527 Lt 18.61 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1587 Lt 56.04 cu. ft. |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4635 mm 182.48 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1605 mm 63.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 3000 mm 118.11 in. |
| Ön tekerlek izi | 1638 mm 64.49 in. |
| Arka tekerlek izi | 1647 mm 64.84 in. |
| Yerden yükseklik | 160 mm 6.3 in. |
| En az dönüş açısı | 11.98 m 39.3 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x30 mm |
| Arka frenler | Disk, 325x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |