Hyundai Santa Fe V (MX5) 1.6T (215 bg) Full Hybrid 4WD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | Santa Fe |
| Nesil | Hyundai Santa Fe V (MX5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6T (215 bg) Full Hybrid 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6E |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 109.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altında, arka koltukların altında |
| Sistem gücü | 215 bg |
| Sistem tork | 367 Nm 270.69 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 160 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1500-3500 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Smartstream/G4FT |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1965-2095 Kg 4332.08 - 4618.68 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2675 Kg 5897.37 lbs. |
| Azami yük | 580-710 Kg 1278.68 - 1565.28 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 985 Lt 34.78 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1949 Lt 68.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 67 Lt 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1110 Kg 2447.13 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4830 mm 190.16 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| Yükseklik | 1780 mm 70.08 in. |
| Dingil Mesafesi | 2815 mm 110.83 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 20 |