Hyundai Santa Fe V (MX5) 1.6T (253 bg) Plug-in Hybrid 4WD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | Santa Fe |
| Nesil | Hyundai Santa Fe V (MX5) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6T (253 bg) Plug-in Hybrid 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 6-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.3 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6E |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 121.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.9 Kg/Nm, 126.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Sistem gücü | 253 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 160 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1500-3500 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Smartstream/G4FU |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2090-2145 Kg 4607.66 - 4728.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2740 Kg 6040.67 lbs. |
| Azami yük | 595-650 Kg 1311.75 - 1433 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 985 Lt 34.78 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1949 Lt 68.83 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1110 Kg 2447.13 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4830 mm 190.16 in. |
| Genişlik | 1900 mm 74.8 in. |
| Yükseklik | 1780 mm 70.08 in. |
| Dingil Mesafesi | 2815 mm 110.83 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 20 |