| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Grand Cherokee |
| Nesil | Jeep Grand Cherokee III (WK) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.7i V6 (214 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 110.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 165.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 214 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.8 bg/Lt |
| Tork | 319 Nm @ 4000 dev/dak 235.28 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EKG |
| Motor hacmi | 3701 cm3 225.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.8 mm 3.57 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.8 Lt 12.47 US qt | 10.38 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1929 Kg 4252.72 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2586 Kg 5701.15 lbs. |
| Azami yük | 657 Kg 1448.44 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 977 Lt 34.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1909 Lt 67.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 78 Lt 20.61 US gal | 17.16 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4740 mm 186.61 in. |
| Genişlik | 1862 mm 73.31 in. |
| Yükseklik | 1720 mm 67.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2781 mm 109.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 204 mm 8.03 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.41 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Yaklaşım açısı | 34.1° |
| Kalkış açısı | 27.1° |
| rampa açısı | 20.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/65 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |