| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Grand Cherokee |
| Nesil | Jeep Grand Cherokee III (WK) |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.7i V8 (362 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.1 Lt/100 km
13 US mpg 15.61 UK mpg 5.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 167.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 243.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 362 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 64 bg/Lt |
| Tork | 527 Nm @ 4350 dev/dak 388.7 lb.-ft. @ 4350 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EZD |
| Motor hacmi | 5654 cm3 345.03 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 99.5 mm 3.92 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.9 mm 3.58 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| soğutma sıvısı | 14.4 Lt 15.22 US qt | 12.67 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2167 Kg 4777.42 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2790 Kg 6150.9 lbs. |
| Azami yük | 623 Kg 1373.48 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4775 mm 187.99 in. |
| Genişlik | 1861 mm 73.27 in. |
| Yükseklik | 1749 mm 68.86 in. |
| Dingil Mesafesi | 2781 mm 109.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 210 mm 8.27 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.41 |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Yaklaşım açısı | 32.3° |
| Kalkış açısı | 27.5° |
| rampa açısı | 20.4° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/65 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |