| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Renegade |
| Nesil | Jeep Renegade (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 T-GDI (120 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.5-7.3 Lt/100 km
36.19 - 32.22 US mpg 43.46 - 38.7 UK mpg 15.38 - 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.3-5.5 Lt/100 km
44.38 - 42.77 US mpg 53.3 - 51.36 UK mpg 18.87 - 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.9-6.1 Lt/100 km
39.87 - 38.56 US mpg 47.88 - 46.31 UK mpg 16.95 - 16.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 132-136 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 143.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 1750 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 55282151 |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 70 mm 2.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.5 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.94 Lt 7.33 US qt | 6.11 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1320 Kg 2910.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Azami yük | 540 Kg 1190.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 351 Lt 12.4 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1297 Lt 45.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4236 mm 166.77 in. |
| Genişlik | 1805 mm 71.06 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1885 mm 74.21 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1667 mm 65.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Arka tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Yerden yükseklik | 134.2-166 mm 5.28 - 6.54 in. |
| En az dönüş açısı | 11.07 m 36.32 ft. |
| Yaklaşım açısı | 18.6° |
| Kalkış açısı | 21.2° |
| rampa açısı | 14.4° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson, Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16; 215/60 R17; 225/55 R18; 235/45 R19 |
| Jant Boyutu | 16; 17; 18; 19 |