| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Jeep |
| Model | Renegade |
| Nesil | Jeep Renegade (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 Turbo (150 bg) DDCT |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Kasım, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.9-7.3 Lt/100 km
34.09 - 32.22 US mpg 40.94 - 38.7 UK mpg 14.49 - 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.2-6.3 Lt/100 km
37.94 - 37.34 US mpg 45.56 - 44.84 UK mpg 16.13 - 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 140-143 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.4 saniye |
| Maksimum sürat | 196 km/saat 121.79 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 204.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 112.6 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1850 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1850 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 55282328 |
| Motor hacmi | 1332 cm3 81.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 70 mm 2.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.5 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1320 Kg 2910.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 351 Lt 12.4 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1297 Lt 45.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4236 mm 166.77 in. |
| Genişlik | 1805 mm 71.06 in. |
| Yükseklik | 1667 mm 65.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Yerden yükseklik | 131 mm 5.16 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman DDCT |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |