Kia Carens III (facelift 2016) 1.6 GDI (135 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carens |
| Nesil | Kia Carens III (facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 GDI (135 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.8-8.3 Lt/100 km
30.16 - 28.34 US mpg 36.22 - 34.03 UK mpg 12.82 - 12.05 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.2-5.4 Lt/100 km
45.23 - 43.56 US mpg 54.32 - 52.31 UK mpg 19.23 - 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.2-6.5 Lt/100 km
37.94 - 36.19 US mpg 45.56 - 43.46 UK mpg 16.13 - 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 143-150 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.3 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 97.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 119.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 135 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 84.9 bg/Lt |
| Tork | 165 Nm @ 4850 dev/dak 121.7 lb.-ft. @ 4850 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4FD |
| Motor hacmi | 1591 cm3 97.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.4 mm 3.36 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.6 Lt 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.2 Lt 6.55 US qt | 5.46 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1383-1505 Kg 3048.99 - 3317.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 495-617 Kg 1091.29 - 1360.25 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 536 Lt 18.93 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1694 Lt 59.82 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 710 Kg 1565.28 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4525 mm 178.15 in. |
| Genişlik | 1805 mm 71.06 in. |
| Yükseklik | 1610 mm 63.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Ön tekerlek izi | 1569-1573 mm 61.77 - 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1582-1586 mm 62.28 - 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 940 mm 37.01 in. |
| arka çıkıntı | 835 mm 32.87 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 300 mm |
| Arka frenler | Disk, 284 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 91V; 225/45 R17 91V |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 ET48.5; 7.0J x 17 ET50.5 |