Kia Carens III (facelift 2016) 2.0 GDI (166 bg) Automatic 7 Seat modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carens |
| Nesil | Kia Carens III (facelift 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 GDI (166 bg) Automatic 7 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 182 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 198 km/saat 123.03 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 166 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 83 bg/Lt |
| Tork | 213 Nm @ 4700 dev/dak 157.1 lb.-ft. @ 4700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4NC |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 97 mm 3.82 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1469-1589 Kg 3238.59 - 3503.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 611-731 Kg 1347.02 - 1611.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 103 Lt 3.64 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1650 Lt 58.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4525 mm 178.15 in. |
| Genişlik | 1805 mm 71.06 in. |
| Yükseklik | 1610 mm 63.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| Ön tekerlek izi | 1563-1573 mm 61.54 - 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1576-1586 mm 62.05 - 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 940 mm 37.01 in. |
| arka çıkıntı | 835 mm 32.87 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 300 mm |
| Arka frenler | Disk, 284 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 91V; 225/45 R17 91V; 225/45 R18 95V |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 ET48.5; 7.0J x 17 ET50.5; 7.5J x 18 ET53.5 |