Kia Carens III 2.0 16V GDI (166 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carens |
| Nesil | Kia Carens III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 16V GDI (166 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 179 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.7 saniye |
| Maksimum sürat | 203 km/saat 126.14 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 115 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 166 bg |
| Litre başına güç | 83 bg/Lt |
| Tork | 213 Nm @ 4700 dev/dak 157.1 lb.-ft. @ 4700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4NC |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1444 Kg 3183.48 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2180 Kg 4806.08 lbs. |
| Azami yük | 736 Kg 1622.6 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 492 Lt 17.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4525 mm 178.15 in. |
| Genişlik | 1805 mm 71.06 in. |
| Yükseklik | 1610 mm 63.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7.0J x 17; 7.5J x 18 |