Kia Carens III 2.0 16V GDI (166 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Carens |
| Nesil | Kia Carens III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 16V GDI (166 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 184 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 145 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 166 bg |
| Litre başına güç | 83 bg/Lt |
| Tork | 213 Nm @ 4700 dev/dak 157.1 lb.-ft. @ 4700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4NC |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1469 Kg 3238.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 731 Kg 1611.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 492 Lt 17.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4525 mm 178.15 in. |
| Genişlik | 1805 mm 71.06 in. |
| Yükseklik | 1610 mm 63.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2750 mm 108.27 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7.0J x 17; 7.5J x 18 |