Kia K8 3.5 Smartstream GDi V6 (300 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | K8 |
| Nesil | Kia K8 |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 Smartstream GDi V6 (300 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.2-12.7 Lt/100 km
19.28 - 18.52 US mpg 23.15 - 22.24 UK mpg 8.2 - 7.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8-8.3 Lt/100 km
29.4 - 28.34 US mpg 35.31 - 34.03 UK mpg 12.5 - 12.05 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.3-10.7 Lt/100 km
22.84 - 21.98 US mpg 27.43 - 26.4 UK mpg 9.71 - 9.35 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 175-183 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5.7 Kg/bg, 176 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 210.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 300 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.5 bg/Lt |
| Tork | 359 Nm @ 5000 dev/dak 264.78 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 3470 cm3 211.75 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1705-1715 Kg 3758.88 - 3780.93 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5015 mm 197.44 in. |
| Genişlik | 1875 mm 73.82 in. |
| Yükseklik | 1455 mm 57.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2895 mm 113.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1621-1626 mm 63.82 - 64.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1627-1632 mm 64.06 - 64.25 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/45 R18; 245/40 R19 |
| Jant Boyutu | 18; 19 |