Kia K8 3.5 Smartstream V6 (240 bg) LPi Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | K8 |
| Nesil | Kia K8 |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 Smartstream V6 (240 bg) LPi Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.7-15.1 Lt/100 km
16 - 15.58 US mpg 19.22 - 18.71 UK mpg 6.8 - 6.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10-10.4 Lt/100 km
23.52 - 22.62 US mpg 28.25 - 27.16 UK mpg 10 - 9.62 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.5-13 Lt/100 km
18.82 - 18.09 US mpg 22.6 - 21.73 UK mpg 8 - 7.69 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 166-172 g/km |
| Yakıt Tipi | LPG |
| Ağırlık/güç oranı | 6.8 Kg/bg, 147.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 240 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.2 bg/Lt |
| Tork | 314 Nm @ 4500 dev/dak 231.59 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 3470 cm3 211.75 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1625-1670 Kg 3582.51 - 3681.72 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5015 mm 197.44 in. |
| Genişlik | 1875 mm 73.82 in. |
| Yükseklik | 1455 mm 57.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2895 mm 113.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1626 mm 64.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1632 mm 64.25 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |