Kia Retona (CE) 2.0 i 16V (128 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Retona |
| Nesil | Kia Retona (CE) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V (128 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1999 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 86.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.5 Kg/Nm, 118.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 128 bg @ 5300 dev/dak |
| Litre başına güç | 64.1 bg/Lt |
| Tork | 175 Nm @ 4700 dev/dak 129.07 lb.-ft. @ 4700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | FE |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Azami yük | 340 Kg 749.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 394 Lt 13.91 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1235 Lt 43.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4000 mm 157.48 in. |
| Genişlik | 1745 mm 68.7 in. |
| Yükseklik | 1845 mm 72.64 in. |
| Dingil Mesafesi | 2360 mm 92.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/75 R15 |