Kia Retona (CE) 2.0 i 16V (136 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Retona |
| Nesil | Kia Retona (CE) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V (136 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 16 Lt/100 km
14.7 US mpg 17.66 UK mpg 6.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 91.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.1 bg/Lt |
| Tork | 181 Nm @ 4000 dev/dak 133.5 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | FE |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 394 Lt 13.91 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1235 Lt 43.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4000 mm 157.48 in. |
| Genişlik | 1745 mm 68.7 in. |
| Yükseklik | 1835 mm 72.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2360 mm 92.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1440 mm 56.69 in. |
| Arka tekerlek izi | 1440 mm 56.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/75 R15 |