Kia Sorento I (facelift 2006) 2.5 CRDi Automatic (170 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento I (facelift 2006) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 CRDi Automatic (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 86.5 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.1 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | D4CB |
| Motor hacmi | 2497 cm3 152.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 91 mm 3.58 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1965 Kg 4332.08 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4590 mm 180.71 in. |
| Genişlik | 1865 mm 73.43 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 245/65R17; 245/70R16 |