Kia Sorento I (facelift 2006) 3.8i V6 (262 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento I (facelift 2006) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.8i V6 (262 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 139.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 187.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 262 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.3 bg/Lt |
| Tork | 353 Nm @ 4500 dev/dak 260.36 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Lambda / G6DA |
| Motor hacmi | 3778 cm3 230.55 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 87 mm 3.43 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, CVVT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1882 Kg 4149.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2480 Kg 5467.46 lbs. |
| Azami yük | 598 Kg 1318.36 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 441 Lt 15.57 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1751 Lt 61.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4590 mm 180.71 in. |
| Genişlik | 1863 mm 73.35 in. |
| Yükseklik | 1730 mm 68.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2710 mm 106.69 in. |
| Ön tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| Yerden yükseklik | 208 mm 8.19 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.425 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 245/70 R16; 245/65 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17 |