Kia Sorento III (facelift 2018) 2.0 T-GDI (240 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento III (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 T-GDI (240 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.1 Lt/100 km
19.44 US mpg 23.35 UK mpg 8.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.6 Lt/100 km
22.19 US mpg 26.65 UK mpg 9.43 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 180 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 240 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
| Tork | 353 Nm @ 1450-3500 dev/dak 260.36 lb.-ft. @ 1450-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4KH |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 1840 Kg 4056.51 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 660 Lt 23.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1732 Lt 61.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 71 Lt 18.76 US gal | 15.62 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4800 mm 188.98 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1685-1690 mm 66.34 - 66.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2780 mm 109.45 in. |
| Ön tekerlek izi | 1628 mm 64.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1639 mm 64.53 in. |
| ön çıkıntı | 945 mm 37.2 in. |
| arka çıkıntı | 1075 mm 42.32 in. |
| En az dönüş açısı | 11.34 m 37.2 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 101H |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |