Kia Sorento III (facelift 2018) 3.5 V6 (249 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento III (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 V6 (249 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 14.5 Lt/100 km
16.22 US mpg 19.48 UK mpg 6.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 169.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 249 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.8 bg/Lt |
| Tork | 336 Nm @ 5000 dev/dak 247.82 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G6DC |
| Motor hacmi | 3470 cm3 211.75 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 87 mm 3.43 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1981 Kg 4367.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2560 Kg 5643.83 lbs. |
| Azami yük | 579 Kg 1276.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 660 Lt 23.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1732 Lt 61.17 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 71 Lt 18.76 US gal | 15.62 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4800 mm 188.98 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1685-1690 mm 66.34 - 66.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2780 mm 109.45 in. |
| Ön tekerlek izi | 1628-1633 mm 64.09 - 64.29 in. |
| Arka tekerlek izi | 1639-1644 mm 64.53 - 64.72 in. |
| ön çıkıntı | 945 mm 37.2 in. |
| arka çıkıntı | 1075 mm 42.32 in. |
| Yerden yükseklik | 185 mm 7.28 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 11.34 m 37.2 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.9° |
| Kalkış açısı | 21° |
| rampa açısı | 18° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/65 R17; 235/60 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |