Land Rover Range Rover Velar (facelift 2020) 2.0 D200 (204 bg) Mild Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Land Rover |
| Model | Range Rover Velar |
| Nesil | Land Rover Range Rover Velar (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D200 (204 bg) Mild Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3-7 Lt/100 km
37.34 - 33.6 US mpg 44.84 - 40.35 UK mpg 15.87 - 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 165-183 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.3 Lt/100 km
44.38 US mpg 53.3 UK mpg 18.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 139 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 7.7 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 105.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 223 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 204 bg @ 4250 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.2 bg/Lt |
| Tork | 430 Nm @ 1750-2500 dev/dak 317.15 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Ingenium / AJ20D4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.31 mm 3.63 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1928 Kg 4250.51 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 748 Lt 26.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1811 Lt 63.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4797 mm 188.86 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2041 mm 80.35 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2147 mm 84.53 in. |
| Yükseklik | 1678-1683 mm 66.06 - 66.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2874 mm 113.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640-1644 mm 64.57 - 64.72 in. |
| Arka tekerlek izi | 1657-1663 mm 65.24 - 65.47 in. |
| ön çıkıntı | 834 mm 32.83 in. |
| arka çıkıntı | 1089 mm 42.87 in. |
| Yerden yükseklik | 205-251 mm 8.07 - 9.88 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.94 m 39.17 ft. |
| Yaklaşım açısı | 22.5-27.5° |
| Kalkış açısı | 24.8-29.5° |
| rampa açısı | 18.3-23.5° |
| sığ derinliği | 530-580 mm 20.87 - 22.83 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |