Land Rover Range Rover Velar (facelift 2020) 2.0 P250 (250 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Land Rover |
| Model | Range Rover Velar |
| Nesil | Land Rover Range Rover Velar (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 P250 (250 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.4-10.4 Lt/100 km
25.02 - 22.62 US mpg 30.05 - 27.16 UK mpg 10.64 - 9.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 211-235 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 174 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 7.1 saniye |
| Maksimum sürat | 217 km/saat 134.84 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 133.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 250 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 125.2 bg/Lt |
| Tork | 365 Nm @ 1300-4500 dev/dak 269.21 lb.-ft. @ 1300-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Ingenium / PT204 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.01 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.28 mm 3.63 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 14.7 Lt 15.53 US qt | 12.93 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1875 Kg 4133.67 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 748 Lt 26.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1811 Lt 63.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 82 Lt 21.66 US gal | 18.04 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4797 mm 188.86 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2041 mm 80.35 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2147 mm 84.53 in. |
| Yükseklik | 1678-1683 mm 66.06 - 66.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2874 mm 113.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1640-1644 mm 64.57 - 64.72 in. |
| Arka tekerlek izi | 1657-1663 mm 65.24 - 65.47 in. |
| ön çıkıntı | 834 mm 32.83 in. |
| arka çıkıntı | 1089 mm 42.87 in. |
| Yerden yükseklik | 205-251 mm 8.07 - 9.88 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.94 m 39.17 ft. |
| Yaklaşım açısı | 22.5-27.5° |
| Kalkış açısı | 24.8-29.5° |
| rampa açısı | 18.3-23.5° |
| sığ derinliği | 530-580 mm 20.87 - 22.83 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 325 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |