| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | IS |
| Nesil | Lexus IS III (XE30, facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 300 V6 (260 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | LEV III ULEV |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 149 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 183.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 260 bg @ 6600 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 2000-4800 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 2000-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2GR-FKS |
| Motor hacmi | 3456 cm3 210.9 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93.98 mm 3.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.06 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.6 Lt 9.09 US qt | 7.57 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2180 Kg 4806.08 lbs. |
| Azami yük | 435 Kg 959.01 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 306 Lt 10.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4710 mm 185.43 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2799 mm 110.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575-1605 mm 62.01 - 63.19 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 335.28 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 297.18 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R18 |
| Jant Boyutu | 8.5J x 18 |