| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | IS |
| Nesil | Lexus IS III (XE30, facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 500 V8 (472 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.4 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Emisyon Standardı | LEV III ULEV |
| Ağırlık/güç oranı | 3.7 Kg/bg, 267.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.3 Kg/Nm, 303.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 472 bg @ 7100 dev/dak |
| Litre başına güç | 95 bg/Lt |
| Tork | 536 Nm @ 4800 dev/dak 395.33 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2UR-GSE |
| Motor hacmi | 4969 cm3 303.23 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93.98 mm 3.7 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.41 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | VVT-iE |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.4 Lt 12.05 US qt | 10.03 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1765 Kg 3891.16 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2185 Kg 4817.1 lbs. |
| Azami yük | 420 Kg 925.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 306 Lt 10.81 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4757 mm 187.28 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2799 mm 110.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1580 mm 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355.6 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 322.58 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/40 R19 Arka lastikler: 265/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 19 Arka jantlar: 9.5J x 19 |