| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | LS |
| Nesil | Lexus LS III |
| Modifikasyonu (Motor) | 430 V8 (282 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 17.5 Lt/100 km
13.44 US mpg 16.14 UK mpg 5.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12 Lt/100 km
19.6 US mpg 23.54 UK mpg 8.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 154.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 227.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 282 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.7 bg/Lt |
| Tork | 417 Nm @ 3500 dev/dak 307.56 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 3UZ-FE |
| Motor hacmi | 4293 cm3 261.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 91 mm 3.58 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.5 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1830 Kg 4034.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2350 Kg 5180.86 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 552 Lt 19.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 84 Lt 22.19 US gal | 18.48 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5005 mm 197.05 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2925 mm 115.16 in. |
| Ön tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 315 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 310 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |