| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lexus |
| Model | LS |
| Nesil | Lexus LS III |
| Modifikasyonu (Motor) | 430 V8 (290 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2000 yıl |
| Son üretim yılı | 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.8 Lt/100 km
18.38 US mpg 22.07 UK mpg 7.81 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11 Lt/100 km
21.38 US mpg 25.68 UK mpg 9.09 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 161.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 241.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 290 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.6 bg/Lt |
| Tork | 434 Nm @ 3400 dev/dak 320.1 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 3UZ-FE |
| Motor hacmi | 4293 cm3 261.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 91 mm 3.58 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.5 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1795 Kg 3957.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2350 Kg 5180.86 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 571 Lt 20.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 84 Lt 22.19 US gal | 18.48 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4995 mm 196.65 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2925 mm 115.16 in. |
| Ön tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Super ECT |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Salıncak |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/60 R16 |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |