Lincoln MKZ II 2.0 (240 bg) AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | MKZ |
| Nesil | Lincoln MKZ II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (240 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.4 Lt/100 km
25.02 US mpg 30.05 UK mpg 10.64 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.3 Kg/bg, 136.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 208.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 240 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
| Tork | 366 Nm @ 3000 dev/dak 269.95 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EcoBoost |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.1 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, Ti-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.4 Lt 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1757 Kg 3873.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 436 Lt 15.4 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4930 mm 194.09 in. |
| Genişlik | 1864 mm 73.39 in. |
| Yükseklik | 1478 mm 58.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1582 mm 62.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |