Lincoln MKZ II 3.7 V6 (300 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Lincoln |
| Model | MKZ |
| Nesil | Lincoln MKZ II |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.7 V6 (300 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5.8 Kg/bg, 172.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 210.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 300 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.5 bg/Lt |
| Tork | 366 Nm @ 4000 dev/dak 269.95 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Cyclone |
| Motor hacmi | 3726 cm3 227.37 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.7 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Ti-VCT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1737 Kg 3829.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 436 Lt 15.4 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4930 mm 194.09 in. |
| Genişlik | 1864 mm 73.39 in. |
| Yükseklik | 1478 mm 58.19 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1582 mm 62.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman SelectShift |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |