| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 6 |
| Nesil | Mazda 6 I Hatchback (Typ GG/GY/GG1) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 CD (121 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 179 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11 saniye |
| Maksimum sürat | 196 km/saat 121.79 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.9 Kg/bg, 84.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 216 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 121 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.6 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 2000 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RF5C |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1435 Kg 3163.63 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1960 Kg 4321.06 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 492 Lt 17.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4680 mm 184.25 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 H |
| Jant Boyutu | 15 |