| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 6 |
| Nesil | Mazda 6 I Hatchback (Typ GG/GY/GG1) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 V6 (220 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Şubat, 2004 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.1 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 5000 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AJ0N |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.2 Lt 10.78 US qt | 8.97 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2037 Kg 4490.82 lbs. |
| Azami yük | 497 Kg 1095.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 623 Lt 22 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1662 Lt 58.69 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4745 mm 186.81 in. |
| Genişlik | 1780 mm 70.08 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Arka tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 282x25 mm |
| Arka frenler | Disk, 280x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |