| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 6 |
| Nesil | Mazda 6 II Combi (GH) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 CD (185 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 152 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 264.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 185 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 84.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1600 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | R2AA |
| Motor hacmi | 2183 cm3 133.21 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1510 Kg 3328.98 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2145 Kg 4728.92 lbs. |
| Azami yük | 635 Kg 1399.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1751 Lt 61.84 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4785 mm 188.39 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550-1570 mm 61.02 - 61.81 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550-1570 mm 61.02 - 61.81 in. |
| Yerden yükseklik | 165 mm 6.5 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 299 mm |
| Arka frenler | Disk, 280 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/50 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |