| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 6 |
| Nesil | Mazda 6 II Combi (GH) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (170 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 218 km/saat 135.46 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.7 Kg/bg, 114.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 152.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.3 bg/Lt |
| Tork | 226 Nm @ 4000 dev/dak 166.69 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2488 cm3 151.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 100 mm 3.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1485 Kg 3273.86 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| Azami yük | 525 Kg 1157.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4765 mm 187.6 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |