Mercedes-Benz CLK (A209) CLK 240 V6 (170 bg) 5G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | CLK |
| Nesil | Mercedes-Benz CLK (A209) |
| Modifikasyonu (Motor) | CLK 240 V6 (170 bg) 5G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2003 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 15 Lt/100 km
15.68 US mpg 18.83 UK mpg 6.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 242 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.2 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 147.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.5 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 4500 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 112.912 |
| Motor hacmi | 2597 cm3 158.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89.9 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 68.2 mm 2.69 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1625 Kg 3582.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2155 Kg 4750.96 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 276 Lt 9.75 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 390 Lt 13.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4638 mm 182.6 in. |
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1991 mm 78.39 in. |
| Yükseklik | 1413 mm 55.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2715 mm 106.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1493 mm 58.78 in. |
| Arka tekerlek izi | 1474 mm 58.03 in. |
| ön çıkıntı | 840 mm 33.07 in. |
| arka çıkıntı | 1083 mm 42.64 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 10.76 m 35.3 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 290x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/55 R16 Arka lastikler: 225/50 R16 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7J x 16 Arka jantlar: 8J x 16 |