Mercedes-Benz CLK (A209) CLK 500 (306 bg) 7G-TRONIC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | CLK |
| Nesil | Mercedes-Benz CLK (A209) |
| Modifikasyonu (Motor) | CLK 500 (306 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2004 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 16.9 Lt/100 km
13.92 US mpg 16.71 UK mpg 5.92 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 11.1 Lt/100 km
21.19 US mpg 25.45 UK mpg 9.01 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 278 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.6 Kg/bg, 178.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 269 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 306 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.6 bg/Lt |
| Tork | 460 Nm @ 2700-4250 dev/dak 339.28 lb.-ft. @ 2700-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 113.968 |
| Motor hacmi | 4966 cm3 303.04 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 97 mm 3.82 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1710 Kg 3769.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2225 Kg 4905.29 lbs. |
| Azami yük | 515 Kg 1135.38 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 276 Lt 9.75 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 390 Lt 13.77 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4638 mm 182.6 in. |
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1991 mm 78.39 in. |
| Yükseklik | 1413 mm 55.63 in. |
| Dingil Mesafesi | 2715 mm 106.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1497 mm 58.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1478 mm 58.19 in. |
| ön çıkıntı | 840 mm 33.07 in. |
| arka çıkıntı | 1083 mm 42.64 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 10.76 m 35.3 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 345x30 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 300x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/45 R17 Arka lastikler: 245/40 R17 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5 J x 17 Arka jantlar: 8.5 J x 17 |