| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | CLS |
| Nesil | Mercedes-Benz CLS coupe (C257) |
| Modifikasyonu (Motor) | CLS 220d (194 bg) 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 145-174 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.9 Lt/100 km
42.77 - 39.87 US mpg 51.36 - 47.88 UK mpg 18.18 - 16.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2-4.6 Lt/100 km
56 - 51.13 US mpg 67.26 - 61.41 UK mpg 23.81 - 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.7-5.4 Lt/100 km
50.05 - 43.56 US mpg 60.1 - 52.31 UK mpg 21.28 - 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 124-133 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Maksimum sürat | 237 km/saat 147.26 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 233.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 194 bg |
| Litre başına güç | 99.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1600-2800 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1600-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.920 |
| Motor hacmi | 1950 cm3 119 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13 Lt 13.74 US qt | 11.44 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1715 Kg 3780.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| Azami yük | 695 Kg 1532.21 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4988 mm 196.38 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2939 mm 115.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1161 mm 45.71 in. |
| Yerden yükseklik | 93 mm 3.66 in. |
| Yaklaşım açısı | 13.4° |
| Kalkış açısı | 12.2° |
| rampa açısı | 8.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/45 R18 Arka lastikler: 275/40 R18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18 Arka jantlar: 9J x 18 |