| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | CLS |
| Nesil | Mercedes-Benz CLS coupe (C257) |
| Modifikasyonu (Motor) | CLS 350d (286 bg) 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 178-197 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.5-6.8 Lt/100 km
36.19 - 34.59 US mpg 43.46 - 41.54 UK mpg 15.38 - 14.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9-5.2 Lt/100 km
48 - 45.23 US mpg 57.65 - 54.32 UK mpg 20.41 - 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6-5.8 Lt/100 km
42 - 40.55 US mpg 50.44 - 48.7 UK mpg 17.86 - 17.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 148-156 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.5 Kg/bg, 153.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.1 Kg/Nm, 322.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 286 bg |
| Litre başına güç | 97.8 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 1200-3200 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 1200-3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 656.929 |
| Motor hacmi | 2925 cm3 178.49 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13 Lt 13.74 US qt | 11.44 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2545 Kg 5610.76 lbs. |
| Azami yük | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4988 mm 196.38 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2939 mm 115.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| ön çıkıntı | 888 mm 34.96 in. |
| arka çıkıntı | 1161 mm 45.71 in. |
| Yerden yükseklik | 93 mm 3.66 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.26 |
| Yaklaşım açısı | 13.4° |
| Kalkış açısı | 12.2° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |