Mercedes-Benz Fintail (W110) 190 c (80 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | Fintail |
| Nesil | Mercedes-Benz Fintail (W110) |
| Modifikasyonu (Motor) | 190 c (80 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 1961 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 1965 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 17.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 17.7 saniye |
| Maksimum sürat | 145 km/saat 90.1 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.6 Kg/bg, 64 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.8 Kg/Nm, 113.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 80 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 42.2 bg/Lt |
| Tork | 142 Nm @ 2500 dev/dak 104.73 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 121 B V / 121.924 |
| Motor hacmi | 1897 cm3 115.76 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.6 mm 3.29 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Azami yük | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4730 mm 186.22 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| Yükseklik | 1495 mm 58.86 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1468 mm 57.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Jant Boyutu | 5J x 13 |