Mercedes-Benz Fintail (W110) 230 (105 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | Fintail |
| Nesil | Mercedes-Benz Fintail (W110) |
| Modifikasyonu (Motor) | 230 (105 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 1965 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 1966 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.8 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 133.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 45.5 bg/Lt |
| Tork | 174 Nm @ 3600 dev/dak 128.34 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 180 I / 180.945 |
| Motor hacmi | 2306 cm3 140.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 72.8 mm 2.87 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1305 Kg 2877.03 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1805 Kg 3979.34 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4730 mm 186.22 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| Yükseklik | 1495 mm 58.86 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1482 mm 58.35 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Jant Boyutu | 5J x 13 |